Jak bardzo wytrzymałe są plandeki samochodowe?

Wytrzymałość to pierwsza cecha, na którą powinien zwrócić uwagę kierowca, wybierając okrycie do auta ciężarowego. Kierowcy obsługujący te pojazdy często muszą pokonywać długie trasy, o różnych porach, w zmiennych temperaturach i warunkach atmosferycznych. Nie są to też jedyne czynniki, na które plandeki są narażone w czasie swojego użytkowania. 

Wytrzymałość na rozciąganie

Kolejną cechą, którą powinna charakteryzować się plandeka, to wytrzymałość na rozciąganie, np. związane z działaniem silnego wiatru. Zmiana struktury osłony może wpływać także na jej przyczepność. W tym momencie ważne jest zwrócenie uwagi na to, aby plandeka była wykonana z najlepszego tworzywa PCV, które zapewni jej trwałość na wiele sezonów.

Zmienne warunki atmosferyczne

Ważnym czynnikiem, z którym plandeki muszą mierzyć się podczas dalekich tras, są warunki atmosferyczne. Mogą być narażone na uszkodzenia wynikające z gradobicia, ulewnego deszczu lub opadających w wyniku wichury gałęzi. 

Działanie skrajnych temperatur 

Tym, czym szczycą się producenci plandek to przede wszystkim ich wytrzymałość na skrajne temperatury. Okrycia te sprawdzają się zarówno w temperaturach ujemnych, czasami sięgających poniżej -30 stopni Celsjusza, jak i w temperaturach dodatnich, do ok. 70 stopni. Dzięki temu mogą one pokonywać trasy nie tylko w prawie każdej przestrzeni geograficznej, ale także przebywać w wysoko ogrzewanych pomieszczeniach. 

Odporność na wilgoć

Produkcja plandek wymaga także stosowania technologii, które chronią je przed wilgocią. Obustronne lakierowanie nie tylko niweluje wpływ wilgoci oraz pleśni, ale w dużym stopniu ułatwia utrzymanie osłon samochodowych w czystości. Dzięki temu są one nie tylko trwałe, ale także mogą estetycznie się prezentować. Jest to ważne zwłaszcza z tego powodu, że często producenci podejmują się wykonywania wielkoformatowych nadruków na plandekach, które przyczyniają się do promocji wizerunku firmy. 

Rate this post