Zastosowanie plandek

Plandeki to duże płachty zrobione z mocnego, elastycznego materiału. Do produkcji plandek używa się zwykle płóciennej lub poliestrowej tkaniny, wzmocnionej warstwą poliuretanu. Na wzmocnionych krawędziach znajdują się oczka, które służą do zamocowania pokrycia. Plandeki mają bardzo szerokie zastosowanie. Przykrywa się nimi przyczepy samochodów ciężarowych, służą jako zadaszenia w ogródkach, na łodziach, budynkach gospodarczych, zbiornikach rolniczych. Wykonuje się z nich także banery reklamowe. 

 

Plandeki samochodowe

 

Plandeki na samochody służą do okrywania przyczep różnych typów pojazdów, TIR-ów, samochodów ciężarowych czy dostawczych. Dobry producent plandek wykonuje pokrycia ze sprawdzonych materiałów, estetycznych, solidnych i wytrzymałych, dostosowując ich wymiar do potrzeb klienta.

 

Plandeki na dachy

 

Do wykonywania zadaszeń stosuje się różne plandeki. Czasem potrzebne są pokrycia lekkie i tanie, np. do przykrycia letnich altanek. Plandeki mogą być też grube i wytrzymałe. Te drugie wykonane są z folii zbrojonej płótnem stylonowym, przeznaczone są do przykrycia budynków gospodarczych, scen w czasie koncertów, budynków tymczasowych konstruowanych na potrzeby targów czy wystaw. Z plandek buduje się mobilne namioty, punkty informacyjne, stoiska, które łatwo jest spakować i przenieść w inne miejsce.

 

Banery reklamowe

 

Plandeki wykorzystuje się również do produkcji banerów reklamowych. Reklama firmy nadrukowana na dużej powierzchni ładnie się prezentuje i jest widoczna z daleka. Plandeki są bardzo wytrzymałe, banery mogą skutecznie promować firmę przez długi czas, mimo iż narażone są na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych.

 

Plandeki na zbiorniki rolnicze

 

Plandeki doskonale sprawdzają się również jako pokrycia zbiorników na gnojowicę, szamba, biogazownie. Dopasowuje się je indywidualnie, w zależności od wymiarów zbiornika. Takie plandeki wykonywane są z materiałów odpornych na substancje chemiczne, pleśń, wilgoć, amoniak, grzyby oraz wszelkie niekorzystne warunki pogodowe.

 

Rate this post