Czy reklama na plandekach jest skuteczna?

Każdy przedsiębiorca chce dotrzeć ze swoim produktem do jak największej liczby odbiorców. Firmy wydają coraz więcej pieniędzy na marketing, lecz czasami proste rozwiązania są najbardziej skuteczne. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na umieszczanie reklam na plandekach samochodów ciężarowych. Jest to o wiele bardziej skuteczna metoda reklamy zewnętrznej niż billboard czy plakat w mieście, ponieważ istnieje większa szansa na to, że przekaz dotrze do większej ilości osób.

Czy warto umieszczać reklamy na plandekach?

Na pewno każdy widział kiedyś ciężarówkę, która była jednocześnie nośnikiem reklamy. Dobrym przykładem są legendarne już ciężarówki Coca-Coli, które właśnie w ten sposób reklamują swój produkt. Reklamy na plandekach mają znacznie większy zasięg, niż inne tradycyjne metody outdoor marketingu, ponieważ taka ciężarówka pokonuje tysiące kilometrów miesięcznie. Z powodu dużej konkurencji, każdy przedsiębiorca chce w skuteczny i oryginalny sposób dotrzeć do nowych klientów, a umieszczenie wielkoformatowej reklamy na naczepie ciągnika jest strzałem w dziesiątkę. 

 

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Jedną z nich jest to, że koszty umieszczenia reklamy na plandekach są o wiele niższe, niż wynajem billboardu. W niektórych miejscach, ceny za wynajem powierzchni reklamowej są strasznie wysokie. W przypadku umieszczenia grafiki reklamowej na naczepie ponosi się jedynie jednorazowe, niskie koszty, które mogą się bardzo szybko zwrócić. Skuteczność także jest większa, ponieważ jeśli pojazd jest cały czas w ruchu, ma szansę dotrzeć do większej grupy odbiorców. Reklamy na plandekach to bez cienia wątpliwości skuteczne rozwiązanie marketingowe, które pomoże pozyskać nowych klientów.

Rate this post