Plandeki samochodowe a certyfikaty bezpieczeństwa

Zadaniem plandek do samochodów dostawczych jest przede wszystkim osłanianie przewożonych towarów przed rozmaitymi czynnikami zewnętrznymi. Wśród nich można wymienić skrajne temperatury, wilgoć, która przyczynia się do rozwijania pleśni czy uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu normy związane z produkcją plandek muszą być ściśle opisane i sformalizowane.

Bezpieczeństwo przewożenia towarów

Procedura certyfikacji plandek zapewnia, że dany materiał, który ją tworzy, gwarantuje bezpieczeństwo przewożenia towarów. Oznacza to, że materiał PCV, który wykorzystuje się w produkcji, jest odpowiednio wyselekcjonowany, charakteryzuje się odpowiednią gęstością oraz gramaturą. Wszystkie te czynniki decydują o tym, że plandeka będzie wytrzymała również na rozciąganie czy na procesy związane z tworzeniem na nich nadruków reklamowych. 

Zgodność z wymogami prawa celnego

Certyfikaty są nie tylko warunkiem zachowania bezpieczeństwa pojazdu oraz przewożonych towarów, ale także elementem wymogów prawa celnego. Posiadanie odpowiednich oznaczeń jest niezbędne, aby poruszać się w obrębie Unii Europejskiej samochodem dostawczym zabezpieczonym daną plandeką. Certyfikacje, które zapewniają o najlepszej jakości plandek samochodowych to DEKRA VA80-13TTP-50 oraz Daimler Load Securing, które obecnie stanowią standard w produkcji okryć samochodowych. 

Najwyższej jakości plandeki samochodowe

Wszystkie te czynniki decydują o tym, że stosowanie plandek samochodowych z wiadomego, sprawdzonego źródła przekłada się na bezpieczeństwo podczas odbywania trasy, ale także pozostawanie w zgodzie ze standardami europejskimi. Z tego powodu każda firma, która w swojej pracy wykorzystuje samochody dostawcze, powinna korzystać z plandek, które spełniają określone wymagania dotyczące okryć samochodowych.

Rate this post