Rodzaje plandek samochodowych

Plandeki samochodowe to wyroby o różnorodnym zastosowaniu. Ze względu na dostępność pojazdów o mniejszych lub większych gabarytach producenci starają się zapewnić każdemu z nich dedykowaną plandekę, która pozwoli na transport towarów bez obaw o narażenie go na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, przemieszczanie lub ochronę przed zniszczeniem.

Zastosowanie plandek samochodowych

Plandeki samochodowe mają różnorodne zastosowanie. Większość z nich służy jednak do zabezpieczenia transportowanego ładunku. Stosuje się je na przyczepie lub naczepie pojazdu. Inny rodzaj plandek to plandeki służące do okrycia auta. Jest to rodzaj pokrowca, którego celem jest ochrona pojazdu przed czynnikami zewnętrznymi.

Rodzaje plandek samochodowych

Samochody ciężarowe przeznaczone są do wykonywania różnego rodzaju prac. Jedne służą do transportu towarów, w tym towarów na paletach, inne do transportu kruszcu niezbędnego do wykonania prac drogowych. W każdym z tych przypadków warto zastanowić się nad odpowiednim zabezpieczeniem przewożonych towarów, co pozwoli na ich bezpieczne przetransportowanie do miejsca przeznaczenia. Do tego warto wykorzystać plandeki. Na rynku dostępne są trzy rodzaje plandek transportowych. Pierwszy z nich przeznaczony jest na wywrotki. Charakteryzują się one bardzo dużą wytrzymałością. Podczas transportu może się zdarzyć, że przewożony materiał zacznie się przesuwać w sposób niekontrolowany. To z kolei może zagrażać bezpieczeństwu innych użytkowników na drodze. Plandeka okalająca wywrotki musi w tym przypadku być odporna na przetarcia i znosić duże naciski. Ponadto powinna być szczelna, aby nie wydostawał się przez nią kurz lub pył z przewożonego materiału.

Innym rodzajem plandek wykorzystywanych w pojazdach wielkogabarytowych są plandeki ze stelażami. Pozwalają one dopasować się do skrzyń samochodowych w taki sposób, aby zabezpieczały przewożony towar przed działaniem wiatru, deszczu lub śniegu. Stelaże mogą być produkowane z różnych materiałów, a konstrukcje odpowiadać różnym kształtom pojazdu. Najbardziej popularne są plandeki na małe przyczepki ciągnione za pojazdem osobowym. Tego typu przyczepki są przeznaczone do transportowanie mniejszych ładunków takich jak meble czy drewno. Na czas transportu warto je zabezpieczyć, aby mieć pewność, że towar dojedzie na miejsce bez żadnego uszczerbku.

Plandeki na wymiar

Niezależnie od posiadanego rodzaju przyczepy możliwe jest wykonanie zabezpieczenia w formie plandeki na zamówienie. Można wykonać je w dowolnym kolorze, gramaturze i splocie. Najczęściej wykorzystywana gramatura plandek to 700g/m2 lub 900g/m2 co gwarantuje wysoką odporność na uszkodzenia i rozciąganie. Dodatkowo pokrycie plandeki lakierem zabezpiecza ją przed brudem, wilgocią i pleśnią oraz negatywnymi skutkami działania czynników zewnętrznych.

Rate this post