Plandeki do przyczep samochodowych

Przewóz towarów wymaga spełnienia wielu norm i podjęcia wielu kroków, aby ładunek dotarł w niezmienionej formie do miejsca docelowego. Ułatwieniem ochrony przewożonych produktów i przedmiotów przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, zanieczyszczeniami i uszkodzeniami jest montaż plandeki.

Plandeki do użytku na przyczepach samochodowych pełnią bardzo ważną funkcję w transporcie. Zabezpieczają przewożony towar przed działaniem czynników zewnętrznych. To element, w który powinniśmy zainwestować, jeśli zajmujemy się przewozem produktów i chcemy zapewnić wysoką jakość realizowanych usług.

Montaż i wykonanie plandek do przyczep samochodowych

Dobrej jakości plandeka jest wytrzymała i odporna na wodę, śnieg, zmienne temperatury oraz zanieczyszczenia drogowe. Problemem może być przygotowanie okrycia dla niestandardowych gabarytów przyczepy, ale na szczęście firmy oferujące ich produkcję często wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów i proponują plandeki w wielu rozmiarach. Do ich produkcji wykorzystuje się zazwyczaj tkaninę poliestrową, która dodatkowo zabezpieczana jest ochronną powłoką np. z PCV i lakierowana. Powoduje to, że nie wchodzi na nią pleśń, niegroźna jej deszczówka czy woda z roztopionego śniegu, ani brud, co ma szczególne znaczenie, jeśli przewozimy produkty spożywcze. Taki materiał, który powstał z przetworzenia popularnych tworzyw sztucznych, odporny jest również na działanie zmiennej temperatury. Nie rozciąga się przy wysokiej ani nie kruszy przy niskiej. Jego tolerancja dotyczy wahań między -30 a +70°C. Zazwyczaj można też wybrać kolor plandeki oraz jej gramaturę. Wszystko zależy od rodzaju pojazdu i przyczepy, które będą nią przykryte. Popularne są plandeki 700g/m² i ze splotem 9 x 9 oraz plandeki 900 g/m² i ze splotem 12 x 12. Podczas ich produkcji dodaje się również wzmocnienia, które dodatkowo chronią przed przetarciami w miejscach, gdzie plandeka często się zagina. Dzięki takiej różnorodności znajdziemy interesujący nas produkt i dopasujemy go do naszych potrzeb. Montaż takiej plandeki wymaga zastosowania systemu haków i lin, które szczelnie przytwierdzą materiał do przyczepy. Możemy wybrać różne opcje otwierania (tylko z tyłu, przodu, na jednej ze stron) i różne rodzaje uchwytów naburtowych, które będą trzymały tkaninę na właściwym miejscu.

Możliwości reklamowe i promocyjne

Plandeki postrzegane są, jako dodatkowy element wyposażenia samochodu ciężarowego. Skupiamy się na ich wytrzymałości, wysokiej jakości wykonaniu oraz praktyczności użytkowania i prostocie montażu. Często zapominamy, że jest to ciekawa forma reklamy, jeśli prowadzimy własne przedsiębiorstwo czy świadczymy określone usługi. Ponieważ plandeka to zazwyczaj dość duża przestrzeń, można ją wykorzystać do promocji firmy. Wystarczy zlecić nadruk logo, napisów czy innych elementów na jej powierzchni. Dzięki temu w prosty sposób tworzymy mobilną reklamę na samochodzie i budujemy świadomość naszej marki wśród potencjalnych klientów. Elegancka i estetyczna plandeka może być ciekawą i praktyczną wizytówką firmy. Nadruki wykonuje się z użyciem specjalistycznego sprzętu i wysokiej jakości tuszy. Dzięki temu od projektu i zamówienia wzoru do odbioru gotowego produktu mija naprawdę niewiele czasu. Plandeki to inwestycja, która może bardzo szybko się nam zwrócić.

Rate this post