Rodzaje materiałów do oklejania samochodów

Oklejanie pojazdów firmowych to jedna z najpopularniejszych form pozwalająca na zaprezentowanie oferty przedsiębiorstwa. Jest nośnikiem informacji na temat zakresu prowadzonej działalności, jej charakteru i adresu. Oklejanie samochodów jest też bezpieczne i jednocześnie pozwala zabezpieczyć lakier przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Folia wylewana

Folie różnią się między sobą metodą produkcji, zastosowaniem i przeznaczeniem do określonej techniki druku. Dlatego na rynku dostępne jest kilka rodzajów folii takich jak folie monomeryczne, polimeryczne oraz wylewane. Folie wylewane charakteryzują się dużą plastycznością, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w przypadku oklejania samochodów. Ponadto folia ta jest bardzo wytrzymała, zatem nadaje się do długookresowej aplikacji i ekspozycji na działanie czynników zewnętrznych. Siła klejenia w porównaniu do innych folii stosowanych do oklejania samochodów jest również bardzo wysoka. Można ją łatwo rozciągnąć co pozwala na jej aplikację w trudno dostępnych miejscach.

Folia przezroczysta

Folia przezroczysta, inaczej nazywana monomeryczną znajduje szerokie zastosowanie w reklamie. Dotyczy to również produkcji materiałów reklamowych, które następnie naklejane są na pojazdy. Nadaje się do aplikacji na powierzchniach nieposiadających żadnych wytłoczeń czy zagłębień. Dlatego bardzo często nakleja się je na szyby oraz karoserię pojazdów. Folia monomeryczna nie nadaje się do oklejenia powierzchni z dużymi wypukłościami lub załamaniami. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Jest odporna na ścieranie oraz działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Ponadto można ją zadrukować na maszynach wielkoformatowych, a następnie wyciąć z niej pożądane litery lub wzory reklamowe. Warto jednak pamiętać, że dla zwiększenia jej odporności warto nałożyć laminat, czyli dodatkową warstwę ochronną, która będzie chronić zadruk przed promieniowaniem słonecznym.

Rate this post