Jak czyścić plandeki w ciężarówkach?

Każdy przedmiot, który nas otacza z czasem ulega eksploatacji, a zachowanie jego dobrego wyglądu wymaga systematycznych starań. Nie inaczej jest w przypadku pojazdów: zarówno tych wykorzystywanych w życiu osobistym, jak i tych dedykowanych do pracy zawodowej, czyli m.in. ciężarówek. Powstaje jednak pytanie: jak dbać o poszczególne ich części? Jak wyczyścić plandekę w ciężarówce? I o czym warto pamiętać, zanim przystąpimy do działania? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

O czym warto pamiętać?

Metoda, jaką wybierzemy do oczyszczenia powierzchni plandeki, powinna być dopasowana do materiału, z jakiego jest ona stworzona. O czym warto pamiętać? 

Plandeka pełni wiele ważnych funkcji, takich jak zabezpieczenie przewożonego towaru, czy odgrywanie roli powierzchni reklamowej. Musi być więc produktem stworzonym na bazie najwyższej jakości materiałów, a co za tym idzie stanowić propozycję, która wyróżnia się trwałością, odpornością na szkodliwe czynniki zewnętrzne i uniwersalnością. W naszej ofercie znajdziesz plandeki uznanych firm, takich jak Sioen, Ferrari, Polymar, czy Dixon. Materiały wykorzystane do ich stworzenia, są odporne na uszkodzenia i rozciąganie. Jednym z nich jest tkanina poliestrowa powlekana obustronnie PCV, czyli powłoką, która zabezpiecza przed brudem, wilgocią oraz pleśnią. Wysokiej jakości produkty dostępne w naszej ofercie są też odporne na amplitudy temperatur występujące w naszym kraju (skrajnie niskie i skrajnie wysokie wartości). 

Jednak nawet tak starannie stworzona propozycja wymaga systematyczności w oczyszczaniu jej powierzchni. Jaką metodą warto się więc posłużyć?

Jak czyścić plandeki w ciężarówkach?

Plandeki samochodów ciężarowych są narażone na codzienny kontakt z dużą ilością zanieczyszczeń, takich jak kurz, pył, odchody, owady, czy pyłki roślin. Regularne czyszczenie jest więc konieczne m.in. po to, by uniknąć zmniejszenia widoczności przekazu reklamowego, czy uszkodzeń powstających w wyniku nawarstwiających się zanieczyszczeń.

Jak więc można zadbać o dobry wygląd naszego pojazdu? Czyszczenie plandeki powinno polegać na wykorzystaniu profesjonalnych środków czystości oraz na spłukaniu zanieczyszczeń strumieniem wody o odpowiednim natężeniu. Warto pamiętać, że proces ten musi zostać podzielony na etapy, tak by uniknąć zaschnięcia produktu oraz zabrudzenia elementów, które już zostały oczyszczone.

Rate this post