Jak naprawić rozdarcie w plandece?

Plandeki samochodowe to pomocne rozwiązanie, dzięki któremu przewożenie dużej ilości materiałów na większe odległości jest bezpieczne i efektywne. Czasami zdarza się jednak, że mimo uważnej eksploatacji, może dojść do różnego rodzaju uszkodzeń, takich jak rozdarcia. Czy to oznacza, że plandeka powinna być od razu wymieniona? A może istnieją sposoby na naprawę zniszczeń? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Czym charakteryzują się plandeki?

Na początek warto jednak wspomnieć, dlaczego plandeki samochodowe cieszą się tak dużą popularnością. Jest tak przede wszystkim dlatego, że stanowią świetne zabezpieczenie w czasie przewożenia towaru niezależnie od wielkości pojazdu. Dodatkowo, dzięki swojej powierzchni, mogą stać się efektywną reklamą, która trafia do dużej liczby potencjalnych odbiorców.

Niezwykła popularność plandek wiąże się także z ich doskonałą jakością. Produkty dostępne w naszej ofercie to propozycje tworzone przez znane firmy, takie jak m.in. Sioen, Ferrari, Polymar, czy Dixon. Materiał stosowany do ich tworzenia wyróżnia się odpowiednią gramaturą, pomiędzy 700 g/m² (splot 9×9 w przypadku samochodów burtowych) a 900 g/m² (splot 12×12 w przypadku firan czy plandek kurtynowych). W procesie wykorzystywana jest tkanina poliestrowa powlekana obustronnie PCV, które zabezpiecza ją przed brudem, wilgocią oraz pleśnią. Wszystko to sprawia, że plandeki są niezwykle odporne na uszkodzenia i rozciąganie. Również temperatury występujące w naszym klimacie nie mają na nie negatywnego wpływu — plandeki wytrzymują skalę od -30 do +70°C. 

Jak naprawić rozdartą plandekę?

Zdarza się jednak, że mimo wysokiej jakości i starannego tworzenia, plandeki samochodowe ulegają zniszczeniu — przede wszystkim rozdarciu. Do uszkodzeń dochodzi przede wszystkim w miejscach o dużym napięciu, takich jak stelaż i mocowania. Przyczyną może być m.in. niewłaściwe ułożenie przewożonych towarów, a także wypadki losowe związane z transportem np. zahaczenie o gałęzie.

Co można zrobić, gdy dojdzie do uszkodzenia? Wiele zależy od materiału, z jakiego wykonana jest konstrukcja. W większości przypadków skutecznym rozwiązaniem okazuje się zszycie pęknięcia. Proces ten przeprowadzany jest przy pomocy specjalistycznych narzędzi, które umożliwiają pracę z twardym materiałem. Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie profesjonalnych łat, które kolorem i strukturą przypominają pierwotny materiał. Zniszczona powierzchnia musi zostać najpierw odpowiednio przygotowana, w tym odtłuszczona, a sam proces mocowania łaty odbywa się przy pomocy metody termicznej. Dzięki wysokiej jakości materiałom i wprawie serwisanta, uszkodzone miejsce przestaje być widoczne, a my możemy w dalszym ciągu cieszyć się najwyższej jakości plandeką.

Jeśli jednak uszkodzenia są liczne albo jeśli doszło do powstania jednego, ale dużego pęknięcia, najlepszym rozwiązaniem jest całkowita wymiana plandeki. To właśnie ta opcja daje gwarancję bezpieczeństwa i zadowolenia. Dodatkowo korzystając z naszej oferty, masz okazję zakupić produkt najwyższe jakości i co ważne — w korzystnej cenie. Już dziś sprawdź nasz asortyment i zapewnij sobie komfort podróżowania.

Rate this post