Jaką plandekę wybrać do TIR-a?

Plandeki samochodowe pełnią bardzo ważną rolę, ponieważ chronią towar przed wilgocią, zabrudzeniami, uszkodzeniami i umożliwiają transport nawet na duże odległości. Są nieocenione zarówno w przyczepkach samochodowych, jak i w samochodach ciężarowych. Jaką plandekę należy jednak wybrać w przypadku TIR-ów? I czym powinna się ona charakteryzować? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Jaką plandekę wybrać do TIR-a?

Plandeka stosowana w przypadku samochodów ciężarowych powinna być trwałym produktem, który jest gruby, odporny na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe warunki atmosferyczne. Musi być solidnym zabezpieczeniem dla towaru, który jest przewożony w dużej ilości i na spore odległości. 

Ogromne znaczenie ma także mocowanie plandeki. Cała konstrukcja musi być stabilna i dopasowana do pojazdu, tak by porywy wiatru połączone z większą prędkością nie spowodowały zerwania materiału, a co za tym idzie zagrożenia na drodze. Kluczowe znaczenie ma więc wykorzystanie profesjonalnych, mocnych lin, które zapewniają właściwe napięcie całej powierzchni. Z drugiej jednak strony plandeka musi gwarantować szybki załadunek i rozładunek, a więc posiadać intuicyjny, dość prosty mechanizm otwierania.

Nowoczesne firmy przykładają także dużą wagę do tego, by plandeka na TIR-y stanowiła nie tylko ochronę, ale także sposób na reklamę. Taka powierzchnia powinna dawać możliwość naniesienia na nią ciekawej grafiki lub napisu, tak by poruszający się po całej Polsce pojazd promował daną markę. 

Co ważne plandeki na samochody ciężarowe muszą być tworzone pod konkretny wymiar. Tylko takie podejście gwarantuje bezpieczeństwo przewożonego ładunku i efektywność podróży.

Plandeki na TIR – nasza oferta

Jeśli szukasz wysokiej jakości plandek dedykowanych zarówno do przyczepek samochodowych, jak i do samochodów ciężarowych, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Wszystkie nasze produkty są tworzone według najwyższych standardów, dzięki czemu stanowią świetne zabezpieczenie przewożonego towaru. Naszym klientom zapewniamy dostęp do rozwiązań znanych i cenionych marek, takich jak Sioen, Ferrari, Polymar, czy Dixon. Co ważne, materiały stosowane przy wytwórstwie mogą wyróżniać się dowolnym kolorem i szeroką gamą gramatur. Dodatkowo sam wymiar plandeki także jest podyktowany zapotrzebowaniem odbiorcy. 

Już dziś sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, jak podnieść komfort przewożenia towaru.

Rate this post