Jak zamontować prowadnice plandekowe?

Plandeki to ciekawe rozwiązanie, które umożliwia zabezpieczenie towaru, a przy niewielkim wysiłku może stać się także bardzo skuteczną przestrzenią reklamową. Aby jednak plandeka spełniła swój cel, konieczne jest jej odpowiednie zamontowanie i wykorzystanie elementów, takich jak m.in. prowadnice. Jak użyć ich prawidłowo? I dlaczego ich odpowiednie zamocowanie jest tak ważne? W naszym artykule omawiamy ten temat.

Czym wyróżniają się prowadnice plandekowe?

Prowadnice plandekowe, które znajdziesz w naszej ofercie to wysokiej jakości elementy wykonane z najwyższej klasy materiałów, takich jak np. stal ocynkowana. Dzięki odporności na korozję i szkodliwe warunki zewnętrzne mogą być one użytkowane przez długi czas. Dodatkowo stanowią gwarancję pełnego bezpieczeństwa i decydują o tym, że na naczepie mogą być przewożone nawet duże partie materiału.

Oprócz prowadnic plandekowych wykorzystywane mogą być także elementy, takie jak pasy, haki, a także napinacze. Tworzą one solidny układ, który sprawia, że plandeka pozostaje na swoim miejscu mimo niekorzystnych warunków. 

Jak montowane są prowadnice plandekowe?

Aby plandeka spełniała swoje zadanie i umożliwiała optymalny załadunek towaru, bardzo ważne jest jej poprawne zamocowanie. W tym celu wykorzystywane są wspomniane wyżej elementy, czyli prowadnice, haki i różnego typu liny.

Kluczową zasadą, o której należy pamiętać podczas mocowania plandeki do naczepy jest zadbanie o odpowiednie napięcie. Aby je uzyskać, konieczne jest odpowiednie rozmieszczenie prowadnic i ich stabilne przymocowanie do ramy pojazdu. Ważna jest także odpowiednia gęstość tych elementów. Nie warto szukać oszczędności: prowadnice zapewniają odpowiednie ułożenie plandeki i sprawiają, że jest ona bezpieczna nawet przy silnych poduchach wiatru.

Rate this post