Jakie plandeki wybrać na biogazownię?

Biogaz to zaraz obok słońca, wody i wiatru jedno z najważniejszych źródeł energii odnawialnej. Jego produkcja to nowoczesny, ekologiczny i bezpieczny proces, który bazuje przede wszystkim na beztlenowej fermentacji metanowej. Aby był on możliwy, konieczne jest stworzenie odpowiednio dobranej przestrzeni, która posiada mocne i wytrzymałe zadaszenie. W tym celu często wykorzystywane są profesjonalne plandeki. Czym powinny się one wyróżniać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Plandeka na biogazownię – czym powinna się charakteryzować?

Plandeka zastosowana w roli zadaszenia biogazowni powinna być wysokiej jakości materiałem o dużej gramaturze. Musi zapewniać bezpieczeństwo, izolując wnętrze przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i zabrudzeniami. Na uwagę zasługuje także możliwość trwałego przymocowania plandeki do innych elementów konstrukcji – zwłaszcza biorąc pod uwagę zmienne, nieprzewidywalne warunki atmosferyczne.

Oprócz wysokiej jakości, plandeki powinny także estetycznie się prezentować. Właśnie dlatego nasze produkty są tworzone z dbałością o detale i są dostępne w różnych kolorach.

Wysokiej jakości plandeka na biogazownię – czyli jaka?

Czym jeszcze powinny charakteryzować się profesjonalne plandeki na biogazownię? Oto kilka ważnych elementów:

  • odporność na działanie promieni UV, a także na kontakt z substancjami chemicznymi,
  • zapewnienie ochrony przed deszczem, wiatrem i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – zarówno latem, jak i zimą,
  • łatwość czyszczenia i utrzymania w dobrym stanie,
  • możliwość wykonania plandeki na wymiar, pod konkretne zamówienie, 
  • maksymalna trwałość m.in. wyposażenie we wzmocnione (podwójne) brzegi oraz stalowe oczka, które znacznie ułatwią mocowanie.
Rate this post