Z jakiego materiału są wykonane plandeki na altany?

Korzystanie z przydomowego ogrodu to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu oraz relaks na świeżym powietrzu. Żeby móc wygodnie spożywać posiłki czy spotykać się z przyjaciółmi niezależnie od kaprysów pogody większość osób decyduje się na budowę zadaszonego tarasu lub ustawienie tradycyjnej altany. Mimo świetnej ochrony przed deszczem albo nadmiernym nasłonecznieniem takie rozwiązanie nie zawsze jest optymalne, ponieważ problemem pozostaje wiejący wiatr i co za tym idzie przejmujący i nieprzyjemny chłód. Sposobem na zabezpieczenie wnętrza przed takimi zjawiskami jest zamontowanie specjalnej plandeki do altany. Przekonajmy się, czym one są i sprawdźmy, z czego powstają.

Czym są plandeki do altany?

Plandeki są często wykorzystywane jako zadaszenia dla rozmaitych lekkich konstrukcji takich jak wszelkiego rodzaju namioty bądź pawilony ogrodowe. Okażą się one jednak również użyteczne w przypadku altan, gdzie da się je zamontować jako poszycie ścian zewnętrznych, które ochroni przebywających w środku przed opadami i wiatrem, a także pozwoli na korzystanie z ogrzewacza gazowego czy różnego rodzaju piecyków. Plandeki mocuje się do drewnianych lub metalowych elementów konstrukcji, używając odpowiednich wkrętów i podkładek rozkładających nacisk na większej powierzchni i tym samym chroniących materiał przed przerwaniem. By uniknąć łopotu, plandeka powinna być właściwie naciągnięta. Ponieważ jest ona wyposażona w dużych rozmiarów okno, pod zadaszeniem będzie widno i używanie dodatkowego oświetlenia nie zawsze okaże się konieczne.

Z czego powstają plandeki do altan?

Plandeki do altan są wytwarzane z tkanin syntetycznych, które zapewniają doskonałą odporność na obciążenia mechaniczne, pozostają wodoszczelne, a także wiatroszczelne. Uzupełnienie w postaci przezroczystych okienek również powstaje z tworzywa sztucznego. Najczęściej używanymi materiałami są polichlorek winylu, polietylen oraz polipropylen, a także poliester.

Rate this post