Jak zamontować plandekę na altance?

Plandeka to świetny sposób na ochronę altany przed niekorzystnymi czynnikami. Może zapewnić cień w lecie, a zimą schronienie przed deszczem i śniegiem. Jednak jak montowana jest taka ochrona? Jakie narzędzia są niezbędne? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Parametry plandek do altan

Wybierając plandeki na altany, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów.

Pierwszym z nich jest rozmiar. Należy upewnić się, że plandeka jest wystarczająco duża, aby przykryć całą konstrukcję, w tym wszelkie nawisy lub przedłużenia.

Drugim parametrem jest materiał. Plandeki bazują na różnych materiałach, w tym na polietylenie, winylu, płótnie i nylonie. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, więc ważne jest, aby wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb.

Trzecim parametrem jest waga. Plandeki występują w różnych wersjach, od lekkich po ciężkie. Ich rodzaj powinien zostać dobrany w zależności od klimatu i warunków pogodowych.

Jak przebiega montaż plandeki na altanie?

Po wybraniu odpowiedniej plandeki do altany nadszedł czas na jej montaż. Potrzebne będą podstawowe narzędzia, takie jak miarka, nożyczki i młotek, a także materiały pomocnicze – liny, oczka lub przelotki oraz haki lub klipsy.

Zacznij od zmierzenia powierzchni, którą chcesz przykryć plandeką i w razie potrzeby przytnij ją do odpowiedniego rozmiaru. Następnie przymocuj oczka lub przelotki wzdłuż krawędzi plandeki, używając zestawu młotka i kowadełka. Potem przymocuj haki lub klipsy wzdłuż krawędzi ramy altany i użyj lin, aby zabezpieczyć plandekę na miejscu.

Po wstępnym montaż plandekę należy odpowiednio zabezpieczyć, tak aby nie poluzowała się podczas wietrznej pogody. Za pomocą liny przywiąż wszystkie cztery rogi plandeki do stelaża altany. Następnie upewnij się, że wszystkie węzły są mocne i bezpieczne.

 


INSTRUKCJA MONTAŻU PLANDEKI
znajduje się pod poniższym linkiem:

Plandeki do altan

Rate this post