Do czego można używać plandek samochodowych?

Przywykliśmy do tego, że podstawowym zadaniem plandek jest zabezpieczanie samochodów podczas odbywania długich prac. Jednak okazuje się, że repertuar ich zastosowania może być znacznie większy, a wszystko ze względu na to, że charakteryzują się wodoodpornością i mogą chronić także przed rozwojem grzybów, pleśni oraz zmiennymi temperaturami. 

Ochrona nieużywany pojazdów oraz maszyn

W przypadku braku garażu na posesji plandeka może być sposobem na to, aby osłonić wyłączone z pracy pojazdy. Mogą to być zarówno samochody przeznaczone do rozbiórki, jak i różnego rodzaju maszyny budowlane oraz rolnicze. Należy pamiętać, że postawienie auta zupełnie nieokrytego naraża je na kontakt z wilgocią, a jeżeli mówimy o terenach zanieczyszczonych, także zakwaszoną i toksyczną. Nie trzeba przekonywać, jak niszczący wpływ takie czynniki wykazują na działanie metalu, farb oraz lakierów.

Możliwość osłaniania drewna oraz płodów rolnych

Plandeki w związku z tym, że wykonane są z tworzywa PCV, które doskonale radzą sobie z zahamowaniem rozwoju pleśni oraz grzybów, mogą być wykorzystywane do osłaniania siana oraz drewna. W ich przypadku ważne jest, aby zamknąć do nich dostęp wilgoci, która przyczynia się do rozwoju szkodliwych czynników. Plandeki samochodowe z powodzeniem mogą być także użytkowane w celach domowych, np. do osłonięcia oczka wodnego lub innego zbiornika w ogrodzie.

Zastosowanie plandek w przemyśle spożywczym

Plandeki samochodowe nierzadko znajdują swoje zastosowanie także w handlu i  przemyśle spożywczym. Stanowią doskonały materiał do osłaniania produktów żywnościowych na paletach. Ze względu na to, że charakteryzują się dużą trwałością oraz łatwością utrzymywanie w czystości, ich zastosowania mogą się zmieniać. Mogą mieć także kontakt z żywnością. Dodatkowo posiadają dodatkowe wzmocnienia oraz zasuwy, które pozwalają stabilnie przymocować je w okolicach gruntu, co dodatkowo zabezpiecza towar.

Rate this post