Dla jakich samochodów ciężarowych stosuje się plandeki?

Plandeki odgrywają niezwykle ważną rolę w transporcie. Są stosowane nie tylko w przypadku samochodów ciężarowych, ale także dostawczych. Dzięki nim ładunki zyskują właściwą ochronę i mogą być transportowane w sposób, który nie stwarza zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Wyjaśniamy, jakie typy nadwozia samochodów ciężarowych mogą zostać wyposażone w plandeki.

Co to jest plandeka samochodowa?

Każdego dnia mijają nas samochody, które zostały wyposażone w plandeki. Różnią się one od plandek wykorzystywanych m.in. w budownictwie. Plandeki samochodowe powstają z tkanin, które są dodatkowo zabezpieczane przed przepuszczaniem wilgoci warstwą gumy, powłoką PCV lub nowoczesnymi powłokami hydrofobowymi. Obecnie najczęściej stosowane są plandeki pokryte obustronnie PCV, które powstają z trwałych i odpornych na działanie różnych czynników zewnętrznych włókien poliestrowych. Plandeki samochodowe cechują się różnym rozmiarem oraz sposobem montażu. Coraz częściej pełnią one także funkcję mobilnej reklamy wielkoformatowej, pozwalając skutecznie dotrzeć do potencjalnych odbiorców produktów lub usług. Plandeka spełnia jednak przede wszystkim funkcje ochronne – zabezpiecza towary przed deszczem, śniegiem i bezpośrednim działaniem promieniowania UV, jak również zapobiega rozwiewaniu ładunków sypkich.

Jaki samochód ciężarowy może zostać wyposażony w plandekę?

O tym, czy możemy wyposażyć samochód ciężarowy w plandekę, decyduje przede wszystkim rodzaj jej nadwozia. Do montażu plandek przystosowane są samochody o nadwoziu typu plandeka, czyli popularne TIR-y, samochody o nadwoziu typu firana oraz samochody wyposażone w skrzynię ładunkową stałą i ruchomą, czyli tzw. wywrotkę. W przypadku samochodów z nadwoziem typu plandeka oraz firana materiał zabezpieczający ładunek jest rozpięty na odpowiednim stelażu; nadwozie skrzyniowe osłania się plandeką poprzez jej montaż zarówno na stelażu, jak i bezpośrednio do burt skrzyni ładunkowej. Zajmujemy się produkcją wysokiej jakości plandek samochodowych. Nasze plandeki powstają z trwałych i odpornych na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne tkanin poliestrowych, które powlekane są po obu stronach warstwą PCV. Oferujemy możliwość wykonania plandeki na wymiar oraz zadrukowania plandeki w celu wykorzystywania jej jako mobilnej reklamy.  Nie boimy się trudnych wyzwań, więc jesteśmy w stanie wyposażyć w odpowiednio dobraną plandekę zarówno pojazdy ciężarowe różnego typu, jak i samochody dostawcze.

Rate this post